Повернутися до звичайного режиму

Державна підсумкова атестація в 2020-2021 навчальному році

МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

НАКАЗ

№ 273 від 03 березня 2021 року

Про звільнення від проходження
державної підсумкової атестації учнів,
які завершують здобуття початкової та
базової загальної середньої освіти, у
2020/2021 навчальному році

Відповідно до статті 17 Закону України «Про повну загальну середню освіту», пункту 8 Положення про Міністерство освіти і науки України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 жовтня 2014 року № 630, пункту 1 розпорядження Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 року № 338-р «Про переведення єдиної державної системи цивільного захисту у режим надзвичайної ситуації», пункту 3 розділу І, пункту 6 розділу IV Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979, та з метою організованого завершення 2020/2021 навчального року НАКАЗУЮ:

1. Звільнити у 2020/2021 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти.

2. Директорату дошкільної, шкільної, позашкільної та інклюзивної освіти (Осмоловський А.) забезпечити в установленому порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.

3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

Міністр Сергій Шкарлет

Для осіб, які у 2021 році завершують здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язковою буде проходження державної підсумкової атестації у формі ЗНО з 4 навчальних предметів:

  • українська мова (усі завдання сертифікаційної роботи) або українська мова і література (субтест «Атестаційні завдання);
  • математика (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);
  • історія України (субтест «Період ХХ – початок ХХІ століття) або одна з іноземних мов (перелік завдань залежить від рівня, на якому здобувач освіти вивчав цей навчальний предмет);
  • один з навчальних предметів (історія України, біологія, географія, фізика, хімія, іноземні мови).

Учням, які виберуть для проходження ДПА математику, оцінку за ДПА (за шкалою -1-12 балів) буде визначено залежно від рівня, на якому вони цей навчальний предмет вивчали. Для тих, хто вивчав математику на профільному рівні, оцінкою за ДПА буде результат виконання рівня стандарт та профільного рівня.

Для тих, хто вивчав математику на рівні стандарт, оцінкою за ДПА буде результат виконання завдань рівня стандарту.

У переліку навчальних предметів, з яких буде проведено ЗНО результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти, виокремлено:

  • українську мову;
  • українську мову і літературу.

Випускники, які завершують у 2021 році здобуття повної загальної середньої освіти та/або планують вступати до закладів вищої освіти, матимуть змогу самостійно вибирати, яку саме роботу виконуватимуть під час ЗНО: сертифікаційну роботу з української мови чи сертифікаційну роботу з української мови та літератури.

Інформацію про порядок реєстрації та графік проведення ЗНО розміщено на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти (testportal.gov.ua).

Для визначення оцінок за ДПА зараховуватимуться результати виконання всіх завдань сертифікаційної роботи ЗНО або частини з них (залежно від навчального предмета). Інформацію про перелік завдань, результати виконання яких зараховуватимуться як оцінка за ДПА, можна отримати на офіційному сайті Українського центру оцінювання якості освіти.

Результати зовнішнього оцінювання у вигляді оцінок рівня навчальних досягнень за шкалою 1-12 балів зазначаються у відомостях результатів державної підсумкової атестації за освітній рівень повної загальної середньої освіти, проведеної у формі зовнішнього незалежного оцінювання, що передаються загальноосвітнім навчальним закладам в електронному вигляді. Передання відомостей відбувається в терміни, визначені Календарним планом підготовки та проведення у 2019 році зовнішнього незалежного оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти.

Про організоване завершення 2020/2021 навчального рокута реалізацію Закону України«Про внесення змін до Розділу ІІ"Прикінцеві та перехідні положення"Закону України "Про внесення зміндо деяких законодавчих актів України,спрямованих на забезпечення додатковихсоціальних та економічних гарантійу зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби(СОVID-19)" (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)»

Витяг з листа МОН № 1/9-218 від 27.04.21 року

Про звільнення у 2020/2021 навчальному році від державної підсумкової атестації

Відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв'язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)" (щодо окремих питань завершення 2020/2021 навчального року)» (далі - Закон), згідно з яким у зв'язку із здійсненням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), здобувачі освіти, які завершують здобуття повної загальної середньої освіти у 2020/2021 навчальному році, звільняються від проходження державної підсумкової атестації (далі - ДПА), зберігаючи за собою право пройти її за власним бажанням відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 12 жовтня 2020 року № 1262 «Деякі питання проведення в 2020/2021 навчальному році державної підсумкової атестації осіб, які здобувають загальну середню освіту», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 листопада 2020 року за № 1153/35436, у формі зовнішнього незалежного оцінювання (далі - ЗНО).

У разі, якщо здобувачі освіти належать до категорій здобувачів освіти, визначених пунктами 6-12, 14-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення державної підсумкової атестації, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 07 грудня 2018 року № 1369, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 02 січня 2019 року за № 8/32979 (далі - Порядок проведення ДПА), вони мають право за бажанням пройти ДПА у закладі освіти (не у формі ЗНО).

Привертаємо увагу до того, що законодавством не передбачено вибіркове звільнення від проходження ДПА (незалежно від її форми) з якогось одного чи кількох предметів. Так само Закон не звільняє від проходження ЗНО здобувачів освіти, які планують вступати до закладів вищої освіти, у 2021 році.

З огляду на зазначене рекомендуємо забезпечити інформування:

1) повнолітніх здобувачів освіти або батьків, інших законних представників неповнолітніх здобувачів освіти, які планують пройти ДПА, про необхідність звернутися до керівників відповідних закладів загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти (далі - заклади освіти) із письмовою заявою про бажання проходити ДПА у закладі освіти (не у формі ЗНО, тільки для категорій здобувачів освіти, визначених законодавством) або у формі ЗНО; заяву у довільній формі може бути подано до закладу освіти особисто або у відсканованому вигляді електронною поштою (кінцевий термін і спосіб подання заяви визначає заклад освіти); і

2) керівників закладів освіти про необхідність:

а) повідомити здобувачів освіти та їхніх батьків про граничні строки подання заяв щодо бажання пройти ДПА в одній із форм;

б) організувати видачу свідоцтв про здобуття повної загальної середньої освіти, у тому числі додатків до них із записом «звільнений(а)» у відповідній графі бланку додатку, здобувачам освіти, які не виявили бажання проходити ДПА;

в) у разі виявлення здобувачами освіти бажання проходження ДПА у закладі освіти (не у формі ЗНО):

  • перевірити наявність права у здобувача освіти на проходження ДПА в закладі освіти (тобто належність до категорій здобувачів освіти, визначених пунктами 6-12, 14-16, 18 розділу ІІ Порядку проведення ДПА);
  • організувати проведення ДПА в письмовій формі за завданнями та у строки, затверджені керівником закладу освіти, але не пізніше завершення навчального року;
  • після проходження ДПА видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти із зазначенням результатів ДПА у відповідній графі бланку додатку до них.

г) у разі виявлення здобувачами освіти бажання проходження ДПА у формі ЗНО:

  • організувати підвезення здобувачів освіти до пунктів тестування;
  • після отримання від УЦОЯО результатів ДПА у формі ЗНО видати свідоцтва про здобуття повної загальної середньої освіти із зазначенням таких результатів у відповідній графі бланку додатку до них.

ДПА в закладі освіти (не у формі ЗНО) проводиться з урахуванням вимог, визначених постановою Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Контроль за проведенням ДПА в закладі освіти здійснюється його засновником (уповноваженим ним органом).

Здобувачі освіти, які претендують на нагородження Золотою або Срібною медалями та звільнені від проходження ДПА Законом, мають право на отримання таких медалей без проходження ДПА.

Принагідно нагадуємо, що відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 03 березня 2021 року № 273 «Про звільнення від проходження державної підсумкової атестації учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти, у 2020/2021 навчальному році», зареєстрованого у Міністерстві юстиції України 16 березня 2021 року за № 338/35960, у 2020/2021 навчальному році від проходження державної підсумкової атестації звільнено учнів четвертих та дев'ятих класів. Згідно з пунктом 9 розділу ІV Порядку проведення ДПА здобувачам освіти, звільненим від атестації, у відповідній графі документа про освіту робиться запис «звільнений(а)».

Кiлькiсть переглядiв: 499